Уже до 2023-го року розмір середньої пенсії зросте на 1200 грн. Про це повідомила міністр соціальної політики України Юлія Соколовська, представляючи стратегію зростання пенсій, яка передбачає поетапне зростання виплат для українських пенсіонерів, передає УНН із посиланням на повідомлення прес-служби відомства.

«Індексація пенсій буде! А разом з нею - і нова стратегія зростання пенсій, яку урядова команда та депутатський корпус розробили за дорученням Президента Володимира Зеленського! Ініціатива полягає в планомірному підвищенні виплат – уже до 2023-го року розмір середньої пенсії зросте на 1200 грн!», - заявила очільниця відомства.

За словами Соколовської, підвищення здійснюватиметься у декілька етапів.

«Спочатку найстарші люди віком від 80 років. З урахуванням індексації уже в цьому році їхні пенсії у середньому зростуть на 700 грн/міс, далі - від 78, ще через рік - від 75 років і тд», - наголосила міністр.

Як підкреслила Соколовська, в уряду є чітка стратегія розвитку пенсійної системи, в результаті якої пенсія щороку зростатиме для всіх.

За словами міністра, зростання пенсій відбуватиметься в тому числі за рахунок індексації: «Це плановий і закладений у бюджеті перерахунок! Наш уряд запланував це на вересень. В середньому, та за рахунок індексації розмір пенсії зросте на 216 грн/міс в 2020 році».

«Крім того, якщо Парламент підтримає законопроект Мінсоцполітики №2494, то уже починаючи з цього місяця одинокі пенсіонери старше 80 років будуть отримувати ще одну допомогу – на догляд! Таким чином, ми збільшимо виплати для ще 100 тис. наших пенсіонерів, які додатково щомісячно отримуватимуть по 670 грн!» - додала Соколовська.

Нагадаємо, уряд хоче доплачувати по 500 грн на місяць за більш пізній вихід на пенсію.