Сьогодні колегія Донецької облдержадміністрації затвердила проект бюджету на 2020 рік та прогнози бюджетів 2021 та 2022 років. Про це повідомляється на сайті Донецької ОДА.

Доповідаючи про стан економіки регіону, заступник директора департаменту фінансів Ірина Конакова наголосила, що протягом січня – вересня 2019 року, незважаючи на продовження військового конфлікту на території Донецької області, спостерігається зростання економічних показників.

«Випуск промислової продукції області збільшився на 4 відсотки по всіх галузях промисловості. Найбільший ріст продемонстрували текстильне виробництво та виробництво одягу – на 4,6%, добувна промисловість і розробка кар'єрів – на 6,8%, виробництво хімічних речовин і хімічної продукції – на 9,4%, машинобудування – на 16,4%», – заявила Ірина Конакова.

Вона також наголосила, що на фоні зростання рівня промислового виробництва зростають і надходження до місцевих бюджетів. У середньому рівень надходжень до міських та районних бюджетів збільшився на 20%. Обсяг дохідної частини обласного бюджету на 2020 рік з урахуванням трансфертів з державного бюджету прогнозується у сумі 5 107 млн. грн. і складається з загального та спеціального фондів.

«У державному бюджеті залишились нерозподіленими 18,1 мільярди гривень. Структурні підрозділи Донецької ОДА мають якомога швидше розробити пропозиції щодо реалізації проектів за рахунок цих коштів для того, щоб ми отримали можливість додатково реалізувати певні програми», – зазначив голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

При складанні проекту обласного бюджету в першу чергу були враховані видатки на оплату праці працівників бюджетних установ, утримання бюджетних установ, трансфертів та дотацій до бюджетів міст, районів та об’єднаних територіальних громад, потреби у фінансуванні великих інфраструктурних проектів.