У закритій шахті в місті Гірник Донецької області було організовано незаконний видобуток та реалізацію кам’яного вугілля. Організатори виявлені та постануть перед судом, повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2019 році троє мешканців м. Селидове та смт Курахівка організували видобуток та реалізацію кам’яного вугілля, яке входить до категорії корисних копалин загальнодержавного значення, без наявності дозвільних документів на здійснення даного виду діяльності. Об’єм незаконно видобутого вугілля складає близько 996 тон.

Видобування здійснювалось у закритій шахті м. Гірник із застосуванням спеціалізованої техніки та механізмів, використанням праці осіб без укладання трудових угод, а також за відсутності дозволів на виконання робіт з підвищеною небезпекою. У подальшому незаконно видобуте вугілля реалізовувалось через підконтрольні та підзвітні організаторам злочинної схеми підприємства.

За процесуального керівництва прокуратури Донецької області до Селидівського міського суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за частиною 2 статті 27, частиною 2 статті 28, частиною 2 статті 240 (порушення правил охорони або використання надр, вчинене за попередньою змовою групою осіб) КК України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.