Міністр охорони здоров'я Максим Степанов закликає продовжити жорсткі карантинні обмеження й після 24 січня. Про це урядовець заявив в ефірі одного з телеканалів, інформує УНН.

«Обов'язково є (підстави для продовження локдауну — ред.). Я наполягаю на тому. Я, мої радники, провідні епідеміологи нашої країни, слава Богу, їх не всіх знищили (наполягаємо — ред.) щодо продовження цього карантину. І саме за таких обставин, який він є. Чому? По-перше, в нас були січневі, які супроводжувалися масовими святкуваннями та переміщеннями людей. Все це потенційно дуже сильно вплине на зростання кількості хворих на COVID-19», — зазначив Степанов.

Також глава МОЗ нагадав про сезонне щорічне зростання кількості хворих на грип.

Він сказав, що грипу, так само як і COVID-19, можна запобігти, скоротивши контакти між людьми.

«Іноді вони вимагають лікування в закладах охорони здоров’я. І ми зацікавлені в тому, щоб не було в жодному разі критичного навантаження на медичну систему», - наголосив урядовець.

Нагадаємо, днями Степанов заявив, що жорсткий карантин є стратегічним кроком: через сезонне збільшення кількості хворих на грип та стабільно велику кількість інфікованих COVID-19 в системі охорони здоров'я України могли б виникнути проблеми, але посилений карантин з 8 по 24 січня допоможе впоратися з навантаженнями.