Учора в Покровську вперше зібралися разом керівництво міста, старости та представники аграрного сектору громади.

«Сьогодні ми зібралися, аби познайомитися поближче, підбити підсумки нашої роботи за рік та визначитися із планами на майбутнє», - зазначив Покровський міський голова Руслан Требушкін.

Очільник міста зазначив, що ця зустріч дуже важлива, адже дасть змогу дізнатися про нагальні потреби, які існують у сільгоспвиробників, а також внести пропозиції фермерів до Стратегії розвитку громади.

«Покровська громада – одна з небагатьох в Україні, яка отримала державну підтримку на створення Індустріального парку. Для громади це ефективний спосіб залучення інвестицій у свій подальший розвиток. Тож ви, як представники аграрного сектору, також можете брати участь у створенні підприємств переробної промисловості, писати проєкти на отримання грантів», - зазначив заступник міського голови Олег Фролов.

«Наші фермери мають гарний досвід роботи і ми сподіваємось, що вони виступлять з ініціативами щодо будівництва міні-підприємств переробної промисловості. Є реальна можливість залучати інвестиції, розробляти різні проєкти. Торгово-промислова палата готова допомогти на місцях у написанні проєктів і навчити залученню інвестицій. Досвід фермерів допоможе зробити нашу громаду спроможною», - зазначила секретар Покровської міської ради Наталія Іваньо

У свою чергу представники фермерських господарств говорили, що всі ці ідеї – це добре, але їм потрібен час, аби обдумати напрямки, які треба розвивати насамперед. 

«Пропозиція гарна, але у нас зараз не вистачає робочих рук. Наприклад, іноді сам сідаю за кермо трактора. Щоб розвивати рослинництво – не вистачає води», - зауважив керівник фермерського господарства «Злагода» Дмитро Рижко. 

Наталія Іваньо відповіла, що при потребі можна буде укласти угоду із навчальними закладами, які підготують відповідних спеціалістів. Прикладом такої співпраці є ШУ «Покровське» та професійний ліцей, що готує фахівців для підприємства. А над питанням водопостачання вже працюють спеціалісти КП «Покровськводоканал» - обстежують мережі і вивчають можливість подачі води у найвіддаленіші населені пункти громади.

Ще одне питання, яке обговорили присутні, стосувалося підготовки до зимового періоду. Покровський міський голова Руслан Требушкін зазначив, що сподівається на допомогу фермерських господарств у виділенні техніки для розчистки доріг та автошляхів у зимовий період.

pokrovsk-rada.gov.ua