Війна — жахливе горе, що вражає мільйони людських доль на багато поколінь уперед. Цивілізований світ знає ціну, сплачену за мир у Другій світовій війні, та шанує пам’ять тих, хто віддав життя за перемогу над нацизмом.

Як би сильно одній державі не хотілося привласнити всі здобутки собі, перемогу над нацизмом здобули десятки країн та народів, серед яких і українці. Ми втратили у Другій світовій війні понад 8 мільйонів співвітчизників і завжди цінували здобуті важким шляхом мир та свободу.

На жаль, через 77 років цивілізований світ знову зіштовхнувся з нацизмом. З його російською версією, що визрів саме на культі перемоги у війні, яку ж радянський режим і розв’язав із нацистами. Уже зараз цілком очевидно, що росія не планує зупинятися на Україні. Хто буде наступним? Міжнародна спільнота має використати здобутий гіркий досвід Другої світової, аби зупинити війну в серці Європи.

Ми ж, українці, спираючись на власний історичний досвід, знаємо, що наш народ незламний і обов’язково перемагає тоді, коли єдиний. Коли разом ми боронимо нашу землю, наші родини. Перемогли нацизм — переможемо й рашизм.

Вічна пам’ять усім, хто віддав життя за мир і свободу.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль