15 жовтня в Україні та світі відзначають Міжнародний день «білої тростини» – так називають день незрячих людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 2,2 мільярда людей у світі мають порушення зору. Понад 36 мільйонів людей – живуть з повною втратою зору, повідомляється на сайті ДонОДА.

У цей день важливо привернути увагу до проблеми втрати зору, а також до потреб незрячих людей в Україні та світі. Він також нагадує про необхідність створювати умови, щоб люди з порушеннями чи з повною втратою зору відчували себе включеними в життя, мали доступ до інформації, рівні можливості навчатися, заробляти, відпочивати.

У суспільстві, яке поділяє цінності безбар’єрності, важливо також просувати культуру толерантного спілкування, в тому числі стосовно людей з порушеннями зору.

«Довідник безбар’єрності», який у вересні цього року презентувала перша леді Олена Зеленська, рекомендує відмовитися від вживання слів «сліпий», «підсліпуватий», «людина з вадами зору» та замінити їх на коректні «людина з порушеннями зору», «людина з повною/частковою втратою зору», «незрячий/незряча».

«Слово «сліпий» можна побачити і в медіа, і в українських законах, але воно некоректне, тому що таврує людину за ознакою однієї дисфункції. Крім того, воно несе в собі вже деяку метафоричність. Ми говоримо «сліпа любов» або «сліпі люди», коли маємо на увазі, що хтось не помічає очевидних речей. Але не через порушення зору, а через небажання чи обставини», - пояснює Довідник.