Газопостачальні компанії опублікували липневі цінники на «блакитне паливо», повідомляє gazpravda.com.ua.

У порівнянні з червнем місячні пропозиції на липень здорожчали. Проте базові річні тарифні плани не змінилися й залишаються значно вигіднішими за місячні.

Як і в два попередні місяці, у липні базові фіксовані ціни коливатимуться від 7,80 і до 13,50 грн за кубометр.

Найнижчі ціни запропонували Агросинтез Трейдінг (7,80 грн за кубометр), Евода Трейд КП Луцькводоканал (7,88 грн за кубометр), Черкасигаз Збут і Уманьгаз Збут (7,89 грн за кубометр), а також ГК Нафтогаз України (7,96 грн за кубометр).

Загалом більшість компаній встановила ціни до 9 грн за кубометр.

Але 19 постачальників продаватимуть клієнтам з річними тарифними планами кубометр палива за ціною від 10 грн і до 13,50 грн.

Тим часом місячні ціни, які компанії пропонують на липень, коливаються від 7,99 і до 15,5 грн за кубометр.

Фахівці відзначають: місячні ціни на природний газ зросли насамперед через сезонні фактори, зокрема – високий попит, низькі запаси в сховищах, а також зловживання російського Газпрому, який штучно обмежує обсяги постачання палива на європейський ринок.

Проте українські споживачі від зростання ціни захищені річними тарифними планами.

«Завдяки річним фіксованим пропозиціям споживачі уникнуть сезонних коливань і не переплачуватимуть за «блакитне паливо». Таким чином базові річні тарифні плани вже довели свою ефективність», - відзначає керівниця Центру правової підтримки споживачів газу інформаційно-консультаційного центру ГазПравда Єлизавета Белей.

Нагадаємо, що з травня 2021 року по квітень 2022 року в Україні як базова діє саме річна ціна. Її постачальники можуть змінювати лише в бік зниження. І саме на фіксовані ціни споживачів перевели автоматично. Водночас за бажанням люди можуть обрати й інші тарифні плани: місячні чи сезонні.

Постачальники вже презентують власні сезонні пропозиції. ГазПравда готує про них спеціальний огляд.

Порівняти річні та місячні пропозиції станом на 28 червня можна за посиланням. Ціни вказані з ПДВ, але без плати за розподіл (доставку) газу – її споживачі сплачують окремо газорозподільним компаніям – облгазам.