Замість строкової служби для громадян в Україні запровадять базову військову підготовку. Про це йдеться у змінах до закону щодо мобілізації та військового обліку, які набудуть чинності 18 травня. Про деталі розповіли в Донецькому обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

«Базова військова підготовка – це вишкіл, під час якого майбутніх призовників навчатимуть виконувати бойові завдання, поводитися зі зброєю та вибуховими пристроями, діяти на полі бою, надавати домедичну та первинну психологічну допомогу, тощо. Усі чоловіки віком від 18 до 24 років, тобто ті, хто ще не підлягає мобілізації, повинні будуть пройти базову військову службу. Жінки – за бажанням. При цьому усі зможуть самостійно обрати рік, коли будуть її проходити», – повідомляють в обласному ТЦК та СП.

Термін проведення базової військової служби під час воєнного стану – три місяці. З них місяць проходитиме базова загальновійськова підготовка і два місяці – фахова підготовка.

У мирний час служба триватиме п’ять місяців (три – загальновійськової підготовки і два – фахової).

Від загальновійськової підготовки звільняються:

ті, кого визнали непридатними до військової служби за станом здоров’я;

ті, хто вже проходив військову службу;

ті, хто пройшов військову службу в іншій країні до того, як отримав українське громадянство.

Перед тим, як чоловік чи жінка отримають направлення на проходження базової військової служби, їм потрібно буде пройти медичний огляд, професійно-психологічний відбір та дочекатися рішення комісії з питань направлення для проходження служби.

Після цього потрібно прийти в призначений час у навчальну частину чи центр, які будуть зазначені в повістці районного або міського центру комплектування. Якщо людина не з'явиться за викликом до центру комплектування, то нестиме відповідальність, яку встановив закон.

Однак є поважні причини, через які громадянин може не прийти до центру в термін, вказаний у повістці:

перешкода стихійного характеру;

хвороба;

воєнні дії на відповідній території та їхні наслідки;

смерть його близького родича або близького родича його дружини.

«У такому випадку упродовж трьох днів людина має прийти до територіального центру комплектування і пояснити причину. Або повідомити центр у інший спосіб, але прийти до нього не пізніше ніж через сім днів після дати, вказаної в повістці», – зазначають у обласному ТЦК та СП.

Раніше Pokrovsk.news повідомляв про основні засади нещодавно прийнятого закону щодо військової служби, мобілізації та військового обліку.