За тривалих низьких температур наше тіло втрачає тепло швидше, ніж виробляє, тому взимку одягу потрібно приділяти особливу увагу, щоб вберегтися від переохолодження чи навіть й обмороження.

У Міністерстві охорони здоров’я радять - обирайте одяг із натуральних чи спеціальних матеріалів. Зауважте, що зимовий одяг для низьких температур повинен складатись із трьох шарів:

  • нижній шар одягу має відводити вологу, адже мокре тіло втрачає більше тепла (спідня білизна, шкарпетки, термобілизна);
  • середній шар утримує тепло (светр, кофта тощо);
  • верхній шар захищає від зовнішніх чинників – дощу, вітру та снігу. Він має бути зі щільної вітронепродувної тканини (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).

Що більше шарів одягу, то тепліше. Однак одяг не має бути занадто грубим і сковувати рухи, головне – багатошаровість та терморегуляція: між різними одежинами має бути повітряний прошарок.

Не залишайте відкритими кінцівки та голову, носіть рукавички й шапку: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла. До того ж, від морозного повітря волосся стає тьмяним і ламким, а шкіра рук та обличчя пересихає. Закритими мають бути і литки – залиште підкатані штани для теплої пори року.

Обирайте зимове взуття із товстою підошвою: воно має бути просторим, відповідного розміру і не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг, проте забезпечувати достатню фіксацію гомілково-ступневого суглобу.

Щойно відчули печіння на шкірі — шукайте, де зігрітися!

Сильне почервоніння та печіння шкіри може бути ознакою обвітрення та/або обмороження відкритих ділянок шкіри. Якщо відчуваєте, як щоки, руки чи ноги «печуть», зайдіть у будь-яке тепле місце — магазин, кафе, під’їзд.

Щоб не замерзнути, рухайтесь. Якщо ви довго очікуєте на громадський транспорт — не стійте нерухомо. Можна підстрибувати на місці, ходити, виконати кілька простих вправ - це водночас допоможе вам підтримувати фізичну активність.

І не забувайте, що теплий одяг не врятує вас від застуди та вірусів. У зимову пору, як і упродовж року, важливо підтримувати фізичну активність, раціонально та здорово харчуватися, а також вакцинуватися від COVID-19 і грипу.