Ті, хто любить купувати велику пачку насіння соняшника та клацати їх під улюблений серіал, обов'язково повинні прочитати цю інформацію.

Медики розповіли, що буде з вашим організмом, якщо щодня вживати насіння. Так, в насінні міститься багато корисних речовин, завдяки яким покращується загальне самопочуття, інформує Ukr.Media.

Насіння соняшнику є джерелом вітамінів А, В, D і Е, цинку, заліза, калію і кальцію. Також насіння багате вітаміном Е, який захищає організм від вільних радикалів.

Також насіння виступають союзником тим, хто хоче схуднути. Людям на дієті обов'язково слід включити у свій раціон клітковину. Вона покращує роботу шлунково-кишкового тракту і позбавляє від запорів. Вживаючи клітковину, людина відчуває себе більш ситою. Виходить, якщо ви на дієті, то насіння — це непогане її доповнення.

Насіння соняшнику містить багато жирів, але це корисні жири, які знижують рівень холестерину в крові. Тим самим вживаючи насіння, ви захищаєте себе від інфарктів та інсультів.

Вживаючи систематично насіння соняшнику, можна істотно знизити ризики розвитку онкології. У насінні містяться фітостероли і цінна лінолева кислота, які значно знижують ризик розвитку колоректального раку і раку легенів, а також розростання метастазів.

Але слід пам'ятати — солоне насіння не таке корисне, як звичайне — в ньому дуже багато солі. Також не забувайте про зубну емаль, яка псується, якщо розлузувати насіння зубами, тому використовуйте для цього процесу руки.

Додамо, що вживання великої кількості насіння шкідливе при захворюваннях печінки та жовчного міхура. Також слід уникати цього продукту тим, хто хворіє на сечокам’яну або жовчокам’яну хворобу.

Якщо з’їсти забагато насіння соняшника, може з’явитися нудота та здуття.