Рінат Ахметов продовжує надавати всебічну підтримку Україні та українцям у війні з росією. З 24 лютого по 1 серпня бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» надали допомогу країні, військовим і цивільним на 3 млрд грн або приблизно 100 млн доларів. Поміч уже охопила понад 11 млн людей по всій країні.

Підтримка мирних, особливо у прифронтових зонах, соціально незахищених категорій населення, вимушених переселенців є одним із пріоритетних напрямків допомоги. Харчові продукти, предмети першої потреби (одяг, побутові речі тощо), ліки – все це систематично передається людям на місця. Щоб допомога була максимально ефективною, її напрями та обсяги визначаються в координації з центральною та місцевою владою. Також у містах присутності компанії дбають про шелтери й прихистки, бомбосховища та укриття, лікарні, джерела світла й води для населення тощо. Надається підтримка й місцевим адміністраціям, комунальним службам – від пального до засобів індивідуального захисту для працівників.

Фонд Ріната Ахметова передав для жителів України вже більш як 600 тисяч одиниць медикаментів і понад 60 тисяч гемоконтейнерів. Також мешканцям України постійно передаються набори з харчовими продуктами – всього їх кількість сягне 400 тисяч. Фонд став партнером центрів підтримки переселенців «Я – Маріуполь» і системно надає допомогу вимушеним переселенцям з Міста Марії. Також Фонд займається наповненням музею «Голоси мирних» – найбільшого архіву свідчень українців про події війни з РФ. Зібрано вже понад 30 тисяч історій людей, що постраждали від дій окупантів.

ДТЕК та «Укртелеком» продовжують підтримувати роботу критичної інфраструктури країни там, де це тільки можливо. Мільйонам людей, тисячам установ і компаній з початку російського вторгнення було повернуто світло, мобільний та стаціонарний зв’язок, інтернет. Роботи тривають 24/7, зокрема й у прифронтових зонах. Завдяки самовідданій роботі спеціалістів телекомпослуги доступні у 87% населених пунктів України, покритих мережею «Укртелекому» (крім Луганської та Херсонської областей). А енергетики ДТЕК з початку війни повернули світло в більш ніж 3,1 млн домівок, що залишилися без електропостачання через обстріли.

Ініціатива «Рятуємо життя», яку здійснюють бізнеси Метінвест і ДТЕК за координації Фонду та міжнародних донорів, – ще один важливий гуманітарний проєкт Ріната Ахметова. Завдяки йому в прифронтові міста й населені пункти з Європи надходять тисячі тонн гуманітарних вантажів – продуктові набори, ліки та вироби медичного призначення. Понад 142 тисячі людей, зокрема з соціально незахищених категорій, уже отримали пакунки першої потреби від ініціативи. Також в опорних містах проєкту створено стратегічний запас продуктів на випадок загострення ситуації.

Докладаються зусилля, щоб допомогти повернутися до нормального життя евакуйованим колегам: ведеться розселення, створюються курси для перепідготовки персоналу, відкриваються нові робочі місця. Тисячі вимушених переселенців уже отримали нову роботу в бізнесах SCM.

Чисельні гуманітарні проєкти здійснює й футбольний клуб «Шахтар». На стадіоні «Арена Львів» продовжує роботу Shelter Centre клубу, який з весни приймає переселенців із прифронтових областей. Надається й підтримка спортивним центрам та організаціям України, зокрема нашим олімпійцям, силовим підрозділам. У липні клуб продовжив серію благодійних матчів Shakhtar Global Tour for Peace in Ukraine, розпочату навесні. Кошти від реалізації квитків і реклами спрямовуються на допомогу захисникам України, волонтерським організаціям, медикам та дітям, які постраждали від війни. Завдяки таким товариським матчам і партнерським комерційним проєктам вдалося зібрати вже понад 25 млн грн. Також завдяки ініціативі Shakhtar Social Foundation 14 європейських футбольних клубів організували збір і постачання гуманітарної допомоги в Україну. Рінат Ахметов як президент клубу ухвалив рішення про надання фінансової допомоги футбольним клубам та дитячим футбольним проєктам у розмірі 60 млн грн.

Вкрай важливим напрямком залишається підтримка наших захисників. ЗСУ, Нацгвардія, Нацполіція та інші силові підрозділи стабільно отримують від бізнесів SCM амуніцію, автівки, дрони, спеціальні технічні засоби (тепловізори, далекоміри, камери тощо), фортифікаційні споруди, одяг і взуття, аптечки й турнікети, рації, пальне й інші необхідні їм речі та девайси. Так, у липні Метінвест передав ЗСУ 100 автівок і 150 дронів. ДТЕК ВДЕ обладнав одну з військових частин півдня України автономною системою електроживлення й опалення, що працюють на сонячній електроенергії. А ФК «Шахтар» передав МВС України 750 касок та 1500 аптечок.,

Тривають і наші системні масштабні проєкти. Так, Метінвест безоплатно надає бронепластини військовим, а Метінвест-СМЦ – метал для виготовлення фортифікаційних споруд (більш ніж половина протитанкових їжаків в Україні виготовлені саме з нього). Запоріжсталь щотижня передає сотні й тисячі бронежилетів нашим оборонцям. Також у кооперації з «Укртрансгазом» Група розпочала виробництво польових кухонь, саперних кішок та іншого необхідного військовим обладнання.

Як раніше повідомляв Рінат Ахметов, на допомогу країні в цій війні він виділив 100 млн євро, що і було виконано. І допомога продовжуватиметься.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.

Джерело: METINVEST MEDIA