СБУ затримала покровчанина, який збирав розвіддані про дислокацію та переміщення Сил оборони поблизу передової на Донеччині. Про це повідомляється на сайті Служби безпеки України.

«Зловмисник був на прямому зв’язку з кадровим співробітником головного управління генерального штабу зс рф (більш відомого як гру). На початку серпня цього року фігурант отримав від свого російського «куратора» першочергове завдання – виявити бойові позиції реактивної та ствольної артилерії ЗСУ на Авдіївському напрямку», – сказано в повідомленні.

Також чоловік приховано фіксував кількість та види важкої бронетехніки українських військ, яка рухалась на передню лінію східного фронту. Крім того, зливав російській спецслужбі інформацію про наявність захисних інженерних споруд поблизу місцевих залізничних станцій та мостів.

Співробітники СБУ затримали зловмисника «на гарячому», коли він здійснював дорозвідку місцевості поблизу одного з інфраструктурних об’єктів. Контрдиверсійні заходи проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.

Як встановило слідство, ворожим інформатором виявився мешканець Покровська, якого російська воєнна розвідка дистанційно залучила до співпраці на користь рф. У поле зору представників країни-агресора він потрапив через свої регулярні антиукраїнські дописи у забороненій соцмережі «Однокласники».

Зв’язок з окупантами чоловік підтримував через власний акаунт, з якого реєструвався у російських пабліках. У «звітах» російській спецслужбі інформатор детально описував об’єкти спостереження та їхню геолокацію з прив’язкою до місцевості.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (надання збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України).

Наразі чоловік перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 15 років тюрми.