Дитинство - пора відкриттів, знахідок і досліджень. Для допитливого дитячого розуму світ повен таємниць, від власної кімнати до найвіддаленіших місць подорожей діти знаходять розваги навіть серед найбуденніших на думку дорослих речей. На жаль, досить часто необачні ігри малечі призводять до неприємностей, травматизму та трагічних наслідків.

Деякі надзвичайні ситуації, спричинені дитячими пустощами, є досить типовими та розповсюдженими: загоряння внаслідок ігор із сірниками, замикання дверей зсередини житла, травматизм та псування майна через піротехнічні вироби, провали під кригу на водоймах взимку. Такі повідомлення надходять до підрозділів екстрених служб щороку у великій кількості. Тому слід приділяти увагу доведенню до дітей інформації про негативні наслідки таких вчинків.


Інколи дитяча «винахідливість» стає причиною дуже непередбачуваних надзвичайних ситуацій. Так, нещодавно перед нашими рятувальниками повстала досить своєрідна задача: дитина під час гри у хованки застрягла у барабані пральної машини. Не зважаючи на доволі комічний опис ситуації, вона становила великий ризик фізичних та психологічних травм для наляканої дитини.

Будьте уважні до пустощів ваших дітей. Заборони без пояснень лише посилюють потяг бешкетувати. Розказуйте, чим саме небезпечні ті чи інші ігри, знайдіть інформацію про їх негативні наслідки у глобальній мережі та покажіть дитині, проводьте більше часу досліджуючи її інтереси та направляючи енергію в корисне русло.

9 ДПРЗ