З початку року на території Покровського району виникло вже 44 пожежі, на яких загинуло 10 осіб (з яких двоє дітей - 12 та 2 років). Жахлива трагедія у Покровську, коли під час пожежі 8 лютого загинули двоє дітей та їх 34-річний батько, викликала широкий резонанс в області. Попередня причина загоряння - несправне пічне опалення.

Однією з основних причин виникнення пожеж стає необережність під час куріння, через яку, наприклад, 18 січня у с. Новий Донбас сталася пожежа у житловому будинку, під час якої загинув літній чоловік. Вже 29 січня 2022 року у місті Покровськ пожежа забрала життя двох людей саме через паління у будинку.

Також розповсюдженою причиною пожеж є порушення правил експлуатації електричних приладів. Так, 2 січня 2022 року у місті Новогродівка сталося загоряння у квартирі через несправний електричний обігрівач, внаслідок чого загинув чоловік.

Постійно слідкуйте за станом опалювальних печей та димарів, своєчасно їх ремонтуйте! Слідкуйте за справністю електричних мереж! Не залишайте без нагляду увімкнені телевізори та інші електропобутові прилади! Будьте обережні при палінні та використанні відкритого вогню на горищі, в підвалах, сараях та інших підсобних приміщеннях!

Запам’ятайте! Слід постійно піклуватися про належний стан протипожежного захисту своїх помешкань.

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Рятувальники ДСНС України у Донецькій області вкотре звертаються до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення!!! У разі виникнення пожежі негайно телефонувати за номером «101».