Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 49961 вибухонебезпечний предмет, у тому числі, 501 авіаційну бомбу.

Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

З метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами.

Пам'ятайте: ступінь безпеки боєприпасів, що не вибухнули, визначається тільки фахівцями (особисто командиром піротехнічної групи). Тільки фахівець особисто визначає можливість їх транспортування, приймає рішення про спосіб знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів (ВНП). Усі виявлені боєприпаси до визначення ступеню безпеки фахівцями забороняється переміщати та зрушувати з місця.

У будь-якому разі при виявленні ВНП або предметів підозрілого характеру слід пам'ятати, що тільки безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що випадку каліцтва чи загибелі не станеться, а знахідка буде знешкоджена без завдання шкоди.

При знаходженні ВНП категорично забороняється:

  • самостійно вилучити знахідку з землі;
  • брати вибухонебезпечні предмети в руки;
  • наносити по ним удари;
  • робити спроби розібрати ВНП;
  • переносити або переміщати з місця на місце;
  • кидати їх в багаття або розпалювати вогонь ближче 100 м від ВНП.

Обов’язково про місцезнаходження вибухонебезпечних предметів повідомте за номером «101».