Перші дні нового року принесли скорботний урожай смертельних випадків на водоймах України. Лише за два перші тижні нового року на водних об’єктах країни загинуло 17 людей, із них двоє дітей. Про це повідомляє ГУ ДСНС України в Донецькій області

Люди все ще не усвідомлюють, що глобальні зміни клімату торкнулися й України, до нас прийшли «європейські зими» з переважно плюсовою температурою повітря. «Тріскучих» морозів, і, відповідно, міцної та надійної криги, яка сковувала річки та озера до весни, вже, практично, не існує. А лід, який встигає схопитися на поверхні водойм за кілька морозних днів – смертельна пастка для тих, хто вирішив зіграти у «російську рулетку» зі смертю, випробовуючи його на міцність.

Нині Інспектори Служби порятунку в режимі 7/24 проводять профілактичні рейди в усіх регіонах країни, в рамках яких не втомлюються нагадувати елементарні правила, дотримуватися яких - не вимога Служби порятунку, а вимога здорового глузду. Однак, на превеликий жаль, до певної категорії відчайдухів достукатися дуже важко.

Та рятувальники знову і знову будуть нагадувати правила, дотримання яких може зберегти життя:

  • не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги,
  • не можна стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці,
  • не можна пробивати багато лунок близько одна від одної,
  • не можна ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть, якщо там добре «клює»,
  • під рукою треба мати міцну мотузку довжиною 12-15 метрів,
  • поруч з лункою варто тримати дошку або велику гілку.

Якщо ви все ж таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розкиньте руки та намагайтеся утримуватися на поверхні. Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому намагайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідки прийшли та повзти до берега.

Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками.

Безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки або риболовлі – не менше 10-12 сантиметрів, для масового катання на льоду – 25 сантиметрів.

Служба порятунку звертається до всіх громадян! Пам’ятайте, що ніхто, окрім вас самих, не може врятувати вас самих від необдуманих кроків, безпечності та легковажності, наслідки яких можуть бути роковими.