Розпочато розслідування за фактами розстрілів беззбройних українських військовополонених в Авдіївці та Веселому. Про це повідомляють у Донецькій обласній прокуратурі.

«Збройні сили рф систематично та цинічно порушують норми міжнародного гуманітарного права на території Донеччини. Черговими доказами вчинення окупантами тяжких злочинів є поширені у соціальних мережах відео зі вбивствами беззбройних українських бійців», – йдеться в повідомленні.

Так, 18 лютого в одному з Telegram-каналів опубліковано повідомлення про розстріл 6 полонених оборонців механізованої бригади ЗСУ на одній з позицій у місті Авдіївка. Захисники були важкопоранені, не могли пересуватися самостійно та чекали на евакуацію.

Також у ході моніторингу медіа виявлено відеозапис з фрагментом вбивства ще двох українських воїнів у лісосмузі поблизу села Веселе Бахмутського району.

«На записі з камери дрона видно, як сьогодні під час штурму наших позицій представник зс рф стріляє впритул спочатку в одного захопленого в полон військовослужбовця ЗСУ, а потім у другого. Не бажаючи залишати полонених живими, окупант умисно добиває їх з автоматичної зброї», – повідомляють у прокуратурі.

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Досудове розслідування здійснює ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Раніше Pokrovsk.news повідомляв, що українські війська вийшли з Авдіївки.