27 грудня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про збільшення розміру та строків надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішніх переселенців, зокрема ВПО з інвалідністю. Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

«Уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат з двох до трьох місяців роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю», – повідомили у міністерстві. 

Зміниться і сам розмір компенсацій. Якщо раніше вони виплачувались виходячи із суми 6700 грн на місяць, то відтепер такі компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складатиме 7100 грн, а з 1 квітня – 8000 грн. 

«Якщо роботодавець приймає на роботу ВПО, то наступного року він отримає право на компенсацію до 24 тисяч гривень за таку особу. Якщо це буде ВПО з-поміж осіб з інвалідністю, то такі виплати можуть складати до 48 тисяч гривень на кожного відповідного працівника», – пояснила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Раніше Pokrovsk.news розповідав, як зміниться розмір пенсій з 1 січня 2024 року