На час карантину в Україні заборонено проведення масових заходів на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Про це нагадує пресслужба МОЗ.

Йдеться про культурні, спортивні, розважальні, соціальні, релігійні, рекламні, наукові, освітні та інші професійні тематичні заходи.

Водночас, якщо всі учасники та організатори отримали щеплення проти COVID-19 або мають негативний результат тестування чи сертифікат про одужання, це норма не застосовується. 

Проте існує різниця у використанні документів про щеплення для участі та проведення масових заходів на різних рівнях епіднебезпеки.

На жовтому рівні дозволяється використовувати документ про отримання однієї дози вакцини проти COVID-19: “жовтий” COVID-сертифікат чи довідку форми 063-О. 

На червоному рівні використовувати документ про одне щеплення для участі у масових заходах заборонено. Щоб провести захід у такому випадку необхідно, щоб всі 100% учасників та організаторів пройшли повний курс вакцинації або ж мали негативний тест чи сертифікат про одужання. 

Важливо, що до 6 грудня на жовтому рівні епіднебезпеки можна було проводити масові заходи за участі невакцинованих учасників чи організаторів, проте із дотриманням обмежень. Нові норми не передбачають такої можливості. 

Проведення масових заходів в умовах карантину регулюється Постановою Кабміну №1236 та Постановою Головного санітарного лікаря №18. 

Постановою Головного державного санітарного лікаря деталізовано норми, яких необхідно дотримуватись під час проведення масових заходів на час карантину. 

Під час проведення таких заходів має бути визначений відповідальний за дотриманням протиепідемічних заходів. Він має забезпечити, серед іншого, недопущення до заходу/на роботу працівників, які не надали документ про щеплення або негативний результат тестування на COVID-19.

Відповідальна особа має організувати проведення температурного скринінгу працівникам під час входу до приміщення безконтактним методом. Тих, у кого температура більше 37,2 градусів або ознаки ГРВІ - до роботи не допускають.

При вході та в місцях масового скупчення відвідувачів треба організувати місця для обробки рук антисептиками, які містять понад 60% спирту, нанести маркування про забезпечення дистанції не менше 1,5 метри.

Рекомендується збільшити кількість пунктів вхідного контролю.

До приміщень або на територію  місць проведення заходу допускаються відвідувачі (учасники) з одягнутими засобами індивідуального захисту, зокрема захисними масками або респіраторами, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовленими самостійно.

Організатор заходу, серед іншого, має забезпечити: 

 • наявність достатнього запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками;
 • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в службових санвузлах та санвузлах загального користування;
 • вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
 • дезінфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі;
 • безперебійну роботу систем вентиляції у випадку проведення заходів в приміщенні;
 • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
 • розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок в місцях загального користування (на вході, холах, коридорах, санвузлах тощо);
 • проведення навчання з працівниками щодо дотримання правил гігієни рук;

Організатори заходів та працівники зобов’язані:

 • бути одягненими у засоби індивідуального захисту;
 • регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу на 2 години;
 • утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;
 • самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Вимоги щодо використання ЗІЗ та дотримання фізичного дистанціювання не поширюються на осіб, що виступають в сценічному образі на час безпосереднього проведення заходу. 

Учасники масових заходів зобов’язані:

 • чітко дотримуватись вказівок організаторів щодо дотримання протиепідемічних заходів;
 • використовувати засоби індивідуального захисту, закриваючи ніс та рот; 
 • не відвідувати заходи у разі виникнення респіраторних симптомів, дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю;
 • на вимогу організатора заходу, або уповноважених осіб, надати документ, що підтверджує негативний результат тестування на COVID-19 або отримання щеплення від коронавірусної хвороби.