Сьогодні за участі начальника Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка відбулось засідання Штабу з підготовки об’єктів ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду під час воєнного стану під головуванням міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова.

«Прийдешній опалювальний сезон буде серйозним випробуванням для Донеччини. Те, що визволення частини Харківщини дає надію на відновлення газопостачання, на жаль, суттєво на ситуацію не вплине. Адже ремонт магістрального газопроводу займе певний час. Крім того, гарантувати, що його робота буде сталою, вкрай важко, оскільки росіяни й зараз навмисне цілять в об'єкти життєзабезпечення області. Припускати, що вони не зроблять цього взимку, щоб використати холоди як додатковий важіль для загарбання нашої території, було б вкрай легковажно» , – зазначив Павло Кириленко.

За його словами, навіть у разі відновлення газопостачання до нього у кращому випадку буде підключено лише приватний сектор і об'єкти критичної інфраструктури.

Зважаючи на це, на Донеччині продовжують працювати над альтернативними джерелами енергії для роботи котелень, а жителів області закликають евакуюватися.

За інформацією Донецької ОДА