Дорогі друзі!

Ми вдруге зустрічаємо день народження компанії в умовах повномасштабної війни. На початку 2022 в нас було обмаль часу, щоб оговтатися від шоку. Адже від сталості компанії залежать вкрай необхідні надходження до бюджету, економічна підтримка країни та міст, а на непохитності Метінвесту ґрунтується добробут тисяч родин. Тому дуже швидко компанія перелаштувалася на військові рейки. В межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова ми спрямували українську сталь на підтримку обороноздатності країни.

Раніше співробітники Метінвесту виготовляли мирний метал, а зараз кують перемогу України. На сьогодні в ЗСУ служать майже 8000 наших колег. Ми пишаємося та дякуємо кожному захиснику країни та чекаємо на них вдома!

В координації з Фондом Ріната Ахметова ми започаткували гуманітарний проєкт «Рятуємо життя». За рік він перетворився на велику соціальну ініціативу, яка допомогла майже 500 тисячам людей продуктами та речами першої потреби, ліками, психологічною реабілітацією та протезуванням.

Дякую колегам з Європи та США, які долучаються до благодійних ініціатив на підтримку українців. Закордонні підприємства Метінвесту зробили великий внесок у загальну сталість компанії. Ми посилили відносини з іноземними партнерами та спільними зусиллями співробітників по всьому світу довели, що Метінвест – це єдина команда. І в роботі, і в допомозі тим, хто її сьогодні потребує.

Так, наші заводи зазнали руйнувань. Але наша віра – непохитна. Ми обов’язково відстоїмо Авдіївку та український Нью-Йорк, повернемося в Маріуполь. Так само як в український Донецьк, Луганськ та Крим. Агресор має відповісти за заподіяну шкоду Україні, українському бізнесу, кожному українцю. Минулого року Метінвест подав позови проти росії до Європейського суду з прав людини, ми будемо судитися з росіянами, компенсуємо всі втрати до останньої копійки.

Проте будь-які стіни можна відновити. А є непоправне. Загибель кожного співробітника чи члена його родини – велика трагедія для Метінвесту. Сьогодні загинуло та поранено майже 1500 співробітників і членів їхніх сімей. Ми глибоко поділяємо горе кожної родини й надаємо їм всебічну допомогу.

Ворог намагається нас виснажити. Попри біль втрат та втому ми йдемо далі. Перемога – це ціль номер один, а далі ми зробимо все від себе залежне, щоб відбудувати Україну і зробити її ще кращою. Саме тому вже зараз компанія впроваджує концепцію «Сталева мрія». Сталеве будівництво житлового сектору та інфраструктури дозволить відновити країну якнайшвидше. Ми всебічно сприяємо залученню міжнародних партнерів до глобальної відбудови України.

Саме з думками про майбутнє розпочато навчання в першому недержавному гірничо-металургійному університеті Метінвест Політехніка. Після війни країні знадобляться технічні спеціалісти найвищого рівня.

За 17 років ми пройшли великий шлях. Але я знаю, що найголовніші досягнення Метінвесту ще попереду. Ми не вибирали війну і не кликали її у свій дім. Проте ми зробили вибір на користь свободи, захищаємо незалежність сьогодні та саме нам вирішувати, якою стане Україна після перемоги.

З днем народження Метінвесту, друзі!

З повагою, генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков