Володимира Зеленського просять присвоїти звання Героя України (посмертно) Пасулька Роману Сергійовичу. Відповідна електронна петиція розміщена на сайті Президента України.

«Військовий льотчик Роман Пасулька загинув 24 лютого 2022 року в повітряному бою з російськими окупантами, обороняючи Київщину. Йому було 22 роки», – повідомляє ініціатор петиції.

Роман народився у селищі Раухівка Одеської області. У дитинстві переїхав з родиною на Чернігівщину. Навчався у Ніжинській школі №17. Згодом обрав військовий шлях. У 2021-му закінчив Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, де здобув кваліфікацію льотчика 3-го класу. Після випуску служив у 40-й бригаді тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ, яка дислокується у місті Васильків Київської області. Літав на винищувачі МіГ-29.

У перший день повномасштабної війни Роман став на захист українського неба. Він стримував атаку російських військових, прикриваючи побратимів та захищаючи мирних мешканців.

«24 лютого, коли російські війська ганебно вторглись на територію України, Роман отримав бойове завдання, і не вагаючись ані секунди піднявся в небо на захист своєї Батьківщини. Рятуючи тисячі життів мирних людей – ціною власного життя. В пам'яті колег Роман назавжди залишиться щирим, усміхненим, сповненим безліччю планів на життя, яким, на жаль, не судилося здійснитись. Батьки виховали Романа справжнім воїном, вольовим і мужнім патріотом своєї Батьківщини… Роман був вправним учнем, незважаючи на молоді роки – професійно підготовленим пілотом», – зазначили у бригаді.

Поховали офіцера в Ніжині на Чернігівщині. Посмертно старший лейтенант Пасулька нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

У Романа залишилися батьки, сестра та кохана дівчина.

Підписати петицію можна за посиланням.