Дотримуватися протиепідемічних норм та правил під час святкування Великодня закликали мешканців Донецької області представники духовенства на брифінгу в Краматорську вчора, 28 квітня.

Міністерство охорони здоров'я заохочує церкви проводити онлайнові богослужіння. Також священникам радять збільшити кількість сесій благословення (освячення) великодніх кошиків і зменшити їхню тривалість. Зафіксувати вхідні двері на територію та у приміщення храмів у відкритому стані. Встановити заборону на здійснення обрядів, що передбачають фізичний контакт (наприклад, прикладання до святинь). Встановити обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів та забезпечити дотримання дистанції між прихожанами на вулиці не менше 1,5 м.

Протоієрей, настоятель Свято-Троїцького храму м. Краматорськ о. Сергій Капітоненко зазначив, що наразі головна мета - максимально забезпечити безпеку парафіян під час богослужінь.

«У нас вже є такий досвід. Минулого року ми проводили в таких протиепідемічних умовах наші богослужіння. Ми особливо концентруємо увагу на таких аспектах:

  • у парафіян під час відвідування храму обов’язково повинна бути маска;
  • ми використовуємо антисептики для рук для особистої гігієни;
  • дотримуйтесь, будь ласка, соціальної дистанції в храмі – згідно норм, це не більше 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території храму», - сказав він.

О. Сергій Капітоненко також закликав утриматися від відвідування храмів тих людей, які мають симптоми захворювання. Він нагадав, що буде можливість подивитися онлайнові богослужіння, в тому числі зі Святогірської лаври та Києво-Печерської лаври: «Є можливість вдома і помолитися, і бути присутніми віртуально на богослужінні».