Дуже личить красивому українському блакитному покровському небу помаранчевий прохідницький комбайн. Вже тиждень він на промисловому майданчику ШУ «Покровське». Шахтобудівельники його зібрали, випробували, а зараз навчаються ним керувати.

Кирило Товстоног, механік дільниці ПГПУ-2 новою технікою задоволений: «Уперше буду працювати на такому сучасному комбайні. Одразу можу сказати, що він має дуже плавне керування. Наприклад, на КСП можна було тільки вправо та вліво його повертати, а тут і по діагоналі рухається. А з місцевого пульта керування йде ще й плавність ходу».

Керувати роботою комбайну з пульта можна навіть з відстані 30 метрів. Тобто комбайнер обере для себе максимально безпечну відстань від працюючої машини.

Прохідницький комбайн нового покоління EBZ260H фірми SANYI важкого типу. Його вага 92 тонни, довжина 12,5 метрів. Гідросистема зменшує ризики пориву ланцюга. Всі властивості комбайну шахтобудівельники зможуть побачити в роботі вже в жовтні. А сьогодні говорять, що в ньому зручно все.

«Комбайн розрахований на роботу в складних гірничо-геологічних умовах, де міцність породи 11 мПа, - розповідає в.о. директора з виробництва ШБК Денис Чеботенко. - Працювати вже в жовтні він буде на проходженні конвеєрного ходку південної панелі блоку №10. Розраховуємо, що з його запуском в роботу ми зможемо говорити про збільшення темпів проходження капітальних гірничих виробок».

Сучасний комбайн китайського виробництва має рідкокристалічний дисплей. Завантаження гірничої маси сучасне та ефективне. І все це при максимально низькому рівні шуму до 95 децибел.

«У комбайна двоконтурне охолодження гідросистеми, - розповідає Денис Бикадоров, начальник РЗО, в.о. головного механіка ШБК. – Це дає можливості працювати безперебійно, не перевантажуючи техніку. Комбайн сам турбується про свою нормальну роботу».

Після тижня вивчення комбайну його вже готові опускати в шахту. І з перших днів жовтня він почне працювати над прокладанням конвеєрного ходку південної панелі блоку №10. Не менше 6 метрів за добу – такими темпами, як розраховують шахтопрохідники, буде радувати нова сучасна машина.