Цієї осені на строкову службу планується призвати понад 13 тисяч юнаків. Про це кореспондентові АрміяInform розповів начальник відділу комплектування рядовим, сержантським складом та призову управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Микола Качаненко.

«Осінній призов відповідно до Указу Президента України проводитиметься у жовтні – грудні. Перші відправлення почнуться 5 жовтня, останнє у цьому призові відбудеться 21 грудня. Розпорядження Кабінету Міністрів України про чисельність майбутніх строковиків поки немає. Але проєктом цього розпорядження заплановано призвати 13 575 чоловіків. Це на 671 особу менше, ніж під час весняного призову, але цифра для потреб ЗСУ залишилась незмінною – 6500 чоловік. Загальне зменшення відбулось через зменшення потреб інших силових структур», - зазначив офіцер.

За його словами, найбільше буде призвано у Дніпропетровській області — 1300 осіб і в Харківській — 972 особи.

«Чоловіки, які стали студентами, до 1 жовтня повинні надати довідку про це (довідку видають у навчальному закладі. — Ред.) до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де вони перебувають на обліку», - підкреслив полковник Микола Качаненко.

Він зауважив, що вже три призовні кампанії в Україні пройшли в умовах карантину.

«Тому якщо ситуація залишиться такою, якою вона нині є, ніяких труднощів не виникне. Збірні пункти обладнані всім необхідним для запобігання поширенню коронавірусної інфекції та для дотримання всіх санітарних норм. У нас відпрацьовані графіки, згідно з якими здійснюються попередні медичні огляди таким чином, щоб не було скупчення людей на призовних дільницях. Дільниці забезпечені засобами захисту й дезінфекції, а проходження призовної комісії відбувається з дотриманням соціальної дистанції. Посилення карантину може вплинути лише на рух залізничного транспорту. Але й це у нас передбачено - у такому випадку призовників забиратимуть військові частини своїм транспортом», - додав начальник відділу комплектування рядовим, сержантським складом та призову управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Микола Качаненко.