Уряд розподілив субвенцію з держбюджету на реалізацію проєктів у рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Йдеться про понад 1,17 млрд грн на проєкти з відновлення соціальної інфраструктури у дев’яти областях. Відповідне рішення схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Ці проєкти мають важливе соціальне значення для України — їхня реалізація дозволяє отримати доступ до якісних послуг жителям східних регіонів та регіонів, де проживає значна кількість внутрішньо переміщених осіб. Розподіл коштів дасть можливість продовжити реалізацію 170 проєктів, що спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури. Зокрема, йдеться про реконструкцію чи будівництво нових закладів культури та спорту, медичних та освітніх закладів, громадських центрів та ЦНАПів. Відповідно до умов Програми, ці будівлі мають бути безбар’єрними та енергоефективними», – зазначив Олексій Чернишов.

Проєктом постанови розподілено 1,038 млрд грн спеціального фонду та 137,4 млн грн загального фонду державного бюджету на реалізацію 170 проєктів у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Херсонській, Одеській та Полтавській областях.

Також у Державному бюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію місцевим бюджетам на реалізацію проєктів в рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» понад 1,44 млрд грн.

Довідково

«Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» від ЄІБ — це довгострокова інвестиція, спрямована на відновлення інфраструктури на сході України, а також у регіонах, які приймають внутрішньо переміщених осіб. Перший транш програми склав 200 млн євро.