Аби не потрапити на гачок аферистів, що наживаються на чужому горі, не залишайте свої персональні дані та дані свої рідних у відкритому доступі. Про зникнення близьких людей повідомляйте до поліції.

Через воєнну агресію рф багато людей втратили зв'язок зі своїми рідними, яких шукають за допомогою соцмереж і чат-ботів.

Особисті дані, що опинилися у відкритому доступі, використовують злочинці. Зафіксовано випадки, коли телефонні шахраї виманювали гроші під приводом вивезення людей з гарячих точок або «на лікування». Так, зловмисники розповідали, що людина, яку шукають, потрапила в лікарню, і пропонували передати для неї гроші. Потерпілі віддавали усі заощадження, щоб врятувати близьку людину або евакуювати з блокадного Маріуполя.

Насправді ж, такі «доброзичливці», як правило, перебувають в місцях позбавлення волі. З метою особистого збагачення вони маніпулюють почуттями доведених до відчаю людей. Наразі поліція встановлює особи шахраїв.

Якщо зникла близька людина, обов’язково повідомляйте до поліції, не викладайте її дані у сумнівні чати. Не довіряйте незнайомцям, які пропонують допомогу за передоплату.

Поліція Донеччини