Головне управління Національної поліції в Донецькій області започаткувало проект «Покровськ – безпечне місто», створивши групу в додатку Telegram. Про це повідомляється на сайті Покровського відділу поліції.

Мета проекту – підвищити рівень комунікації між населенням та поліцією, іншими правоохоронними структурами, організаціями з благоустрою і життєзабезпечення міста, спеціалізованими службами та громадськістю щодо забезпечення правопорядку на території міста Покровська.

Завдяки проекту в онлайн-режимі планується здійснювати моніторинг обстановки на території міста, вчасно виявляти події, які в той чи інший спосіб загрожують життю, здоров’ю громадян, громадській безпеці, порушують правила благоустрою та заважають штатному функціонуванню систем життєзабезпечення міста. Це дозволить у короткий час ліквідовувати наслідки цих подій, виявляти та затримувати правопорушників, фіксувати та передавати до відповідних органів та служб міста отриману інформацію задля подальшого відповідного реагування.

До групи «Покровськ – безпечне місто», окрім працівників поліції, також будуть включені представники ДСНС, екстреної медичної допомоги, органів місцевої влади та самоврядування, комунальних служб, громадських організацій. Можуть приєднатися небайдужі громадяни та журналісти. Посадові особи, до компетенції яких входитиме заявлене питання, мають негайно на нього відреагувати.

Як долучитися до групи?

На основі месенджеру Telegram створено публічну групу під назвою «Покровськ – безпечне місто», до якої можуть приєднатися будь-хто з жителів чи гостей Покровська. Аби долучитися до групи, треба лише завантажити дoдатoк Telegram, знайти групу «Покровськ – безпечне місто» та приєднатися. Надалі учасник групи може самостійно додавати в чат своїх знайомих. Інший спосіб долучитися до групи – перейти за «посиланням-запрошенням».

 Яку інформацію можна надати у групу?

Для оперативного реагування на правопорушення або подію, повідомлення від учасника групи повинно містити наступну інформацію:

1. Дата і час події;

2. Короткий опис події з додаванням за можливості фото-відео записів;

3. Адресу події (у разі неможливості назвати точну адресу вчинення правопорушення або події, необхідно вказати приблизну адресу: район, напрямок руху, розташовані поблизу магазини, торговельні центри, парки або інші орієнтири);

4. За бажанням контактний телефон (для з’ясування більш детальної інформації).

Учасникам групи забороняється:

1. Надсилати повідомлення, які не відповідають тематиці групи;

2. Використання нецензурних та провокаційних висловлювань, які ображають честь і гідність учасників та адміністраторів групи;

3. Пропаганда та/або розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожнечі та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками;

4. Розміщення неправдивої інформації;

5. Розміщення посилань рекламного характеру на будь-які групи, сайти, товари, послуги;

6. Заборонено флуд (множинне повторення текстових заготовок).

У разі порушення правил автор повідомлення отримає попередження, при систематичному порушенні – буде заблокований адміністратором групи.