Місцеві бюджетні кошики Донеччини отримали рекордні 10 мільярдів гривень. Про це повідомляє пресслужба Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області.

За січень-вересень 2021 року місцеві бюджети Донецької області поповнились на 10 млрд 906 млн гривень.

З тройки лідерів серед територіальних громад найбільшу частину відрахувань до місцевих бюджетів забезпечили платники податків м.Маріуполя – 3,8 млрд грн, або більше третини від загальних надходжень до місцевих бюджетів, підприємці м. Покровськ поповнили бюджети на 1,5 млрд грн, а м. Краматорськ – на 1,3 млрд гривень. До мільярдного рубежу також наблизилися м. Слов’янськ – майже 1 млрд грн, та м. Бахмут – 0,9 млрд гривень.

Значну частину надходжень до місцевих бюджетів, а це 75%, складає податок з доходів фізичних осіб. За 9 місяців 2021 року вказаного податку зібрано більше 8 млрд гривень.

Крім того, важливими джерелами наповнення місцевих бюджетів є також плата за землю (1 млрд грн), єдиний податок (0,8 млрд грн), екологічний податок (0,3 млрд грн), акцизний податок (0,2 млрд грн), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та рентна плата за користування надрами (по 0,1 млрд грн відповідно).