Метінвест – це не тільки видобуток вугілля, руди, виготовлення сталі чи металопрокату. Зараз до цього переліку додався ще й освітній кластер.

Цього року компанія Метінвест планувала відкрити в Маріуполі перший недержавний гірничо-металургійний університет. І хоча війна не дала цього зробити, від своїх намірів тут не відмовились. Вищий навчальний заклад працюватиме у Запоріжжі.

«В Україні вже є кілька приватних навчальних закладів, проте інженерного приватного університету немає, – зазначає директор з персоналу та соціальних питань «Метінвест Покровськвугілля» Сергій Степаненко. – Компанія, як завжди, перша – перша і в цьому напрямку. Ми очікуємо, що випускники цього навчального закладу прийдуть вже «заточені» під нас, зі знаннями та вміннями, які нам потрібні. Уся практика буде проходити тільки на наших підприємствах».

Вже відбулася перша зустріч з майбутніми абітурієнтами та їхніми батьками. Їм розповіли про технічний університет «Метінвест політехніка» та підхід до підготовки кадрів.

«Ідея створення університету «Метінвест політехніка» виникла виходячи з розуміння того, ким має бути сучасний інженер, – зазначає доктор геологічних наук, професор, фахівець з інженерної екології промисловості, екологічної безпеки гідротехнічних споруд Дмитро Пікареня. – Це має бути високоосвічена, технічно грамотна людина, яка володіє комп’ютерною грамотністю, основами програмування, автоматизації, вміє передбачити наслідки своїх дій, передбачати економічний ефект, а найголовніше – налагодити безпечне для людини та для природи виробництво».

Саме таких фахівців готуватимуть в університеті. Основні напрямки – металургія та гірнича справа. У «Метінвест політехніці» можна отримати освіту за спеціальностями автоматизація, комп’ютерні науки, охорона навколишнього середовища, охорона праці, економіка, матеріалознавство та іншими – на рівні як бакалаврату, так і магістратури. Виробництво буде невід’ємною складовою навчання у виші.

«Наша перевага в тому, що в нас дуже тісна зв'язка між навчанням та виробництвом, – каже Дмитро Пікареня. – Це унікальна комбінація, яка дозволяє готувати спеціалістів, залучаючи до навчання співробітників холдингу. Це люди з дуже високою кваліфікацією, і якщо вони прочитають навіть кілька лекцій – це буде великий плюс для студентів».

Для вступу потрібно надати результати національного мультипредметного тесту та мотиваційний лист. Безкоштовним навчання буде для дітей та працівників компанії Метінвест. Усі студенти забезпечуються гуртожитком, їм гарантується проходження практики. Вступників приваблює можливість отримати престижну роботу.

«У мене батько та дід шахтарі, каже учасник зустрічі В'ячеслав Кучук.   Я хочу продовжити сімейну традицію. Дуже добре, що Метінвест пропонує такий шанс, і в мене буде можливість влаштуватися на хорошу роботу, добре працювати та допомагати суспільству».

«Мені дуже сподобалася ця пропозиція, тому що тут є практика, можна вибрати: навчатися онлайн чи офлайн. Я закінчив 11 клас. Час зараз складний, але все одно потрібно думати про навчання, і я вирішив вступати цього року», ділиться планами Данило Лубінець.

«Мені сподобалися можливість навчання за кордоном та надання робочого місця. Я задоволений сьогоднішньою зустріччю, і мені б хотілося вступати до цього університету. Напевно, я пораджу його своїм колегам, бо за Метінвестом наше майбутнє», – каже Артем Сірнецький.

Гарні перспективи для своїх дітей вбачають і батьки, адже закінчивши «Метінвест політехніку», діти гарантовано будуть забезпечені роботою.

«Нічого складного немає, дитина готова. Думаю, будемо рухатися далі – тому що для дитини потрібне майбутнє», – каже батько Денис Погребняк.

«Ми сьогодні дізналися багато нового, – каже мати Анастасія Кушнирік. – Для нас це відкриття. Особливо проекти, які надає університет. Дуже сподобалося, що це не державний, а приватний навчальний заклад, який бере участь у різних програмах. Дитина зацікавилася, вже починає обмірковувати проекти».

«В нас батько також шахтар, зараз продовжує працювати на пенсії. Але «на пальцях» дитині все одно не розкажеш, що це таке. Зараз була можливість почути це докладніше від викладачів. Це хороший шанс, відкриваються перспективи для навчання та для роботи», – вважає ще одна мати Наталя Василенко.

Навчатимуть у «Метінвест політехніці» найкращі викладачі України. Подавати документи до вишу можна з 29 липня.