У період турбулентності – найголовніше зберігати спокій самостійно та давати гарантії спокою для оточуючих. Група Метінвест та усі бізнеси System Capital Management роблять все від себе залежне для підтримки стабільності економіки України: у найскладніші для держави часи інвестують у розвиток міст, модернізацію підприємств, екологію та будують університет майбутнього Метінвест Політехніка. Як бізнес допомагає Україні та українцям, читайте у позиції директора зі зв'язків з громадськістю та комунікацій SCM Наталії Ємченко.

З 2014 року всі бізнеси в Україні працюють із розумінням, що в нашій країні на Донбасі триває війна. У тому числі прямо зараз. У 2014 та 2015 роках System Capital Management напрацювала безпрецедентний досвід роботи в умовах максимально складних, визначивши для себе систему пріоритетів у кризовій ситуації/у разі військової загрози/бойових дій.

Ось вони:

– життя, здоров'я, безпека наших співробітників та їхніх сімей – головний пріоритет

– безперебійна робота підприємств критичної інфраструктури (у тому числі енергетичних підприємств та нашого банку)

– безперервна робота інших наших бізнесів для підтримки стабільності економіки України (оскільки сильна економіка в умовах військової загрози – найважливіший елемент національної безпеки)

Вже 8 років у SCM існують відповідні внутрішні протоколи, які регулярно перевіряються та оновлюються.

Багато наших підприємств є об'єктами критичної інфраструктури та системотворчими у своїх сферах.

Це означає, що у разі масштабних криз, у тому числі нового витка війни, ми слідуватимемо не лише внутрішнім антикризовим протоколам, а й відповідним протоколам органів державної влади.

Загалом, зараз об'єднання зусиль суспільства, бізнесу та держави всередині країни – один із ключових (насправді я вважаю його головним) факторів національної безпеки.

І головна роль бізнесу у такому об'єднанні – фокус на роботі підприємств, стабільність економіки, а якщо можливо – зростання. Та інвестиції.

Ми в SCM не просто говоримо про об'єднання заради безпеки України та зростання її економіки – ми робимо, на всіх рівнях.

Також зараз для стабільної роботи будь-яких бізнесів в Україні, зокрема SCM, критично важливими є кібербезпека та захист даних.

Через ситуацію з військовою загрозою та через непередбачуваність державної політики інвестори з грудня 2021 року залишають Україну, а залучати гроші на світових ринках стає все важче.

Українські євробонди та акції останнім часом падають на тлі ризику воєнної агресії.

Щоб забезпечити стабільність української економіки та безпеки критичної інфраструктури, ми не просто працюємо у звичайному режимі, ми запланували на 2022 рік великі інвестиції в Україні та за її межами.

І наші інвестиції в українські виробничі (і не тільки) підприємства саме зараз – найкращий сигнал Україні та світу про те, що ми віримо в країну, віримо у потенціал економіки, віримо в те, що якщо кожен добре робитиме свою роботу, то всі разом ми зможемо.

Щоб не бути голослівною – ось вам цифри та факти. Основне завдання наших інвестицій в Україні – модернізація українських підприємств.

Наприклад, запланований обсяг інвестицій ДТЕК на 2022 рік – близько 1 мільярда доларів США.

Серед головних проєктів – масштабна реконструкція електричних мереж у регіонах присутності, впровадження цифрових диспетчерських, запуск нових потужностей ВДЕ.

А ще – масштабні інвестиції в освіту (American University Kyiv).

«Метінвест» у 2022 році також планує масштабні інвестиції в модернізацію, реалізує кілька екологічних проєктів на своїх підприємствах в Україні та відкриє у Маріуполі перший у країні приватний гірничо-металургійний університет «Метінвест Політехніку».

Основне завдання бізнесу SCM поза межами України – успішна конкуренція на світових ринках, у тому числі – на західних. Тому що там ми заробляємо гроші, які інвестуємо в Україну.

Саме так в Україну потрапляють великі світові гроші – коли великий український бізнес виграє чесну конкуренцію на світових ринках та вкладає зароблене там у створення нового в Україні. Саме так зростає економіка.

Наприклад, SCM як інвестиційна компанія вже кілька років сфокусована на тому, щоб відкривати для своїх українських підприємств світові ринки та глобальні партнерства, залучаючи в Україну і світові гроші та найпередовіші технології.

Ми як найбільший інвестор в українську економіку добре розуміємо: зростання української економіки, особливо зараз, – у перемозі українських бізнесів за кордоном.

SCM як інвестиційна компанія давно вийшла за межі України – бо сила України та SCM у перемозі на світових ринках.

Що ми робимо для цього?

Ми безперервно працюємо над собою та бізнесами SCM з точки зору корпоративного управління. У тому числі, щоб стати зрозумілішими світові, прозорішими, підзвітнішими.

Ми відкрили офіси в Європі та за її межами.

А наші бізнеси підкорюють світові ринки, у тому числі вступаючи у глобальні партнерства.

Наші майбутні інвестиції – в Україні, наше майбутнє зростання – на міжнародних ринках.

Наталія Ємченко
Директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій System Capital Management