Перемовини з росією поки призупинені, однак є перспектива їх відновлення. Про це повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк 17 травня в ефірі телемарафона.

Також член української делегації Михайло Подоляк пояснив, чому саме переговорний процес призупинився.

  • росія не демонструє ключового – розуміння сьогоднішніх процесів у світі. І своєї вкрай негативної ролі.
  • росія не розуміє, що війна йде вже не за правилами, графіком чи планами рф. Спротив України і спротив професійний тільки наростає. Тому жодних своїх цілей РФ не досягне.
  • По-третє, рф не може відмовитись від пропагандистського нагнітання на внутрішньому ринку. Політична еліта боїться говорити правду – а саме, що з війни треба виходи на зовсім інших умовах, ніж було заявлено спочатку.
  • Росія хоче побачити в дії всі пакети міжнародних економічних санкцій і остаточно зрозуміти дійсну «боєздатність» своєї армії, а також втратити залишки своєї репутації. Така, на мій погляд, стратегічна ціль росіян: все або нічого.

«Пропоную зупинитись на наступному: сьогодні взагалі не йдеться про «вихід чи не вихід» з переговорного процесу української делегації, а йдеться тільки про доцільність і конкретику на даному етапі. Буде конкретика - будуть продовженні політичні переговори», – підсумував Подоляк