У рамках реалізації міської програми «Безпечне місто» всі навчальні заклади майбутньої Покровської громади будуть під контролем поліції охорони. Програма реалізується в кілька етапів. Перший етап - встановлення тривожних кнопок і домофонів у дитячих садах і загальноосвітніх навчальних закладах. Другий - відеоспостереження на території шкіл та садків. На третьому етапі буде створена система фіксації місцезнаходження школяра.

На сьогоднішній день загалом у Покровську, селищі Шевченка та Родинському встановлено 36 кнопок екстреного виклику поліції охорони: 16 - у загальноосвітніх установах, 18 - у дитячих садах, 1 - в Красноармійському міськрайонному суді та 1 - у Центрі творчості та дозвілля.

Відзначимо, що даний проект був реалізований завдяки заступнику міського голови, лідеру команди Президента, кандидату в депутати від партії «Слуга Народу» в Покровську Ярославу Хотнянському.

Учора, 15 жовтня, кандидат у депутати від партії «Слуга народу» Ярослав Хотнянський спільно з начальником відділу освіти Покровської міськради Мариною Голуб перевірили, як працюють тривожні кнопки в дитячих садах і школах.«Ми відвідали дитячий садок №3 та ЗОШ №2. Скрізь я побачив прекрасний колектив і хороших, добрих людей. Неозброєним оком видно, що у них душа болить за свою роботу. Але душа не боліла у міської ради, яка 5 років відповідала за умови перебування дітей у дитячих садах і школах. Коли я зайшов в дитячий сад і побачив, в якому стані знаходиться кухня, ганок, вимощення - був вражений. Ми повинні все це змінити, і ми це змінимо!» - заявив Ярослав Сергійович.«З огляду на те, що на сьогоднішній день поліція працює в непростих умовах, не завжди може швидко виїхати на місце події, ми уклали офіційний договір з поліцією охорони. Це не приватна структура, а офіційні співробітники поліції - вони миттєво реагують на натискання тривожної кнопки», - зазначив лідер партії «Слуга народу» Ярослав Хотнянський.

У кожній школі та дитячому садку є дві мобільні кнопки тривожного виклику поліції: одна знаходиться у чергового, а інша - у керівника. Ще одна кнопка розташована в коридорі, до неї мають доступ всі співробітники. У будь-якій тривожній ситуації працівники навчального закладу можуть натиснути кнопку, і протягом 5-7 хвилин на місце прибуває наряд поліції.«Також у дитячих садах ми встановили домофони, для того щоб співробітники могли здійснювати пропускний режим. Маленькі дітки повинні бути в безпеці. Батьки тепер будуть розуміти, що діти, яких вони привели до дитячого садка, знаходяться в цілковитій безпеці», - додав Ярослав Сергійович.


Це тільки перший етап. Наступний - відеоконтроль усієї території школи або садка. Кожен з батьків отримає персональний код, після чого на сайті зможе отримати доступ до відео та дізнатися, де зараз знаходиться дитина. Є і третій етап - дитині на портфель кріпиться картка, а на вході в школу встановлюються прилади, які фіксують, що дитина дійсно зайшла або вийшла зі школи.

«Це не щось супер нове. Багато міських рад вже давно реалізували цю програму. Наприклад, проект «Безпечне місто» в Маріуполі існує вже 4 роки. У Покровську, на жаль, цим ніхто не займався. «Безпечне місто» в Покровській об'єднаної територіальній громаді дійсно стане безпечним», - резюмував кандидат у депутати від політичної партії «Слуга Народу» Ярослав Хотнянський.