Поліція спрямувала до суду обвинувальний акт відносно чотирьох осіб, що займалися збутом наркотиків серед в’язнів Селидівської виправної колонії, а також «смотрящого», який обвинувачується у сприянні наркобізнесу та встановленні злочинного впливу в установі виконання покарань. Про це повідомляє сайт поліції Донеччини.

Наркоугруповання викрили детективи слідчого управління поліції Донеччини за оперативного супроводу працівників управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР Нацполіції України під процесуальним керівництвом Донецької обласної прокуратури.

Встановлено, що троє раніше неодноразово судимих осіб віком 31-39 років, які відбували покарання у Селидівській виправній колонії, організували канал збуту наркотиків серед засуджених.

Наркотичні засоби зловмисникам передавав спільник, який також неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності та перебував у той час на свободі. Чоловік перекидав «товар» через огородження.

Фігуранти діяли з жовтня 2020 року до липня 2021 року. Наркоділки збували метадон по 3600 гривень за грам, а канабіс по 200 гривень за грам.

Наркоторгівля відбувалася за сприяння «смотрящого» за колонією, який користувався авторитетом у злочинному середовищі та поширював свій вплив на засуджених.

Досудове розслідування завершено, обвинувальний акт спрямовано до суду.

Учасники ОЗГ відповідатимуть за ч. 3 ст. 307 (збут наркотичних засобів, вчинений організованою групою) та ч. 2 ст. 255-1 (поширення злочинного впливу в установі виконання покарань) Кримінального кодексу України.

Максимальне покарання, що загрожує наркозбувачам, - до 12 років позбавлення волі, «смотрящому» - до 15 років.