АТ «Донецькоблгаз» повідомляє, що через дії РФ у Донецькій області існує загроза припинення постачання природного газу. З високим рівнем імовірності це може статися вже в найближчі кілька днів. Нагадаємо, раніше про це попереджав покровський міський голова Руслан Требушкін.

«На окупованих територіях України несанкціоновано були перекриті один з транзитних газопроводів, а також внутрішній магістральний газопровід. Тим не менш, ми шукаємо шляхи вирішення цієї проблеми разом з Оператором ГТС України та військово-цивільною адміністрацією», – повідомляють в облгазі.

Усім жителям Донецької області рекомендують підготуватися до обмеження постачання газу, придбавши прилади для використання іншого виду енергії.

Що робити в разі припинення постачання природного газу

▪ Перекрити газові крани на газових приладах (обладнанні) та на газопроводі до приладів.

▪ Перекрити запірний пристрій на газопроводі – вводі до приватного будинку (стосується лише приватного сектору), комунально-побутового об’єкту, промислового підприємства.

▪ Під час відсутності газопостачання споживачам природного газу забороняється застосовувати газове обладнання, яке споживає природний газ-метан, під зріджений вуглеводневий балонний газ, тому що дане обладнання НЕ ПРИСТОСОВАНЕ для експлуатації на балонному газі. Це може призвести до аварійної ситуації, руйнування майна та стати загрозою життю та здоров’ю людей.

▪ Забороняється зберігання балонів зі зрідженими вуглеводневими газами в помешканнях квартир багатоквартирних будинків, приватних будинках, комунально-побутових об’єктах.

▪ Забороняється експлуатація газоспоживаючого обладнання, яке працює на зрідженому газі, в помешканнях квартир багатоповерхових будинків.