На дворі і досі тримається гарна осіння погода, тому кожному хочеться насолодитися останніми сонячними днями. Проте під час прогулянок лісом, на природі чи навіть на власному подвір’ї відмічаються непоодинокі випадки виявлення вибухонебезпечних предметів. Це, в свою чергу, призводить до зростання загрози загибелі та травмування людей внаслідок необережного поводження з ними.

У зв’язку з цим 9 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області вкотре нагадує про правила поведінки при виявленні підозрілих, вибухонебезпечних предметів та порядок дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Україна належить до найбільш постраждалих від мін та вибухонебезпечних предметів регіонів світу. Три роки поспіль у країні реєструвалася найбільша в світі кількість інцидентів із протитранспортними мінами. Україна посідає третє місце у світі після Афганістану та Сирії за загальною кількістю постраждалих від мін та вибухонебезпечних предметів.

Оскільки наземні міни продовжують використовувати у конфлікті, якій все ще триває, з 2014 року через наземні міни та інші вибухонебезпечні залишки війни постраждало понад 1 000 осіб. Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів.

Інциденти, пов’язані з мінами, також були основною причиною жертв серед дітей у 2018 році. На жаль, кожного року відбувається безліч пригод з дітьми та необачними дорослими, які намагаються гратися чи розбирати вибухонебезпечні предмети. Так в липні 2019 року на Рівненщині вибухотехніки вилучили цілий арсенал боєприпасів Другої світової війни з домоволодіння 59-річного чоловіка, через який напередодні загинули двоє його онуків

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
  • розбирати вибухонебезпечний предмет.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки фахівці відповідних служб! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки.

У разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.