Сьогодні, 10 листопада, Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету номіналом 10 гривень «Антонівський міст». Про це повідомили в пресс-службі Нацбанку.

Монета, випущена до річниці визволення Херсонщини, за своїми характеристиками ідентична звичайній монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Проте її реверс – тематичний та містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро.

«До річниці визволення Херсонщини від окупантів Національний банк відкарбував монету, яка щодня перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії. Рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська агресора підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. І зараз він стоїть зруйнований, але з непохитною рішучістю очікує на Перемогу та повоєнне відновлення, щоб знову об’єднати правий та лівий береги незалежної і єдиної України. Віримо, що незабаром так і буде», – наголосив Голова НБУ Андрій Пишний.

Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 мільйонів штук пам’ятних монет «Антонівський міст». Як і всі інші обігові монети, вона обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень на всій території України. 

Раніше Pokrovsk.news повідомляв, що Нацбанк продовжив термін обміну старих монет та банкнот, введених у обіг до 2003 року.