Обсяг українського лексикону може сягати 1 млн слів. Про це у відповідь на запит УНН повідомили в Інституті української мови Національної академії наук України.

«Велику кількість слів уміщують словники українських говорів, термінологічні словники, словники мови письменників, українських соціальних та професійних жаргонів, історичні словники. У широкій часовій, територіальній, стильовій диференціації обсяг українського лексикону може сягати 1 млн слів», — йдеться у відповіді на запит.

Зазначається, що будь-який словник спирається на певну джерельну основу — тексти, і має чіткі критерії добору слів з цих текстів.

«Отже, тексти, загалом мовна діяльність спільноти, будуть завжди багатшими за будь-який словник, міститимуть слова, що з тих чи інших причин не потрапили до наявних словників», — додали в Інституті української мови.

Зазначається, що однотомний тлумачний «Словник української мови» (2016 року, друге видання) вміщує 165 тис. слів, а «Український лексикон кінця XVIII — початку XXI ст.: словник-індекс: у 3 томах» (2017) містить близько 300 тис. слів.