У найближчі сім днів очікується помірно тепла погода, місцями з короткочасними дощами та незначним похолоданням у вихідні. Докладніший прогноз підготував Ігор Кібальчич, кандидат географічних наук, метеоролог.

Великий та малорухомий антициклон «Rainer» визначатиме погодні умови на більшій частині території України у першій половині тижня. Прогнозується малохмарна та комфортна погода, проте ночі очікуються прохолодними. А от крайній південний схід країни та Крим будуть перебувати під впливом атмосферного фронту, тому тут час від часу проходитимуть дощі, в окремі дні на тлі поривчастого північно-східного вітру. З 5 травня на нас пошириться холодна повітряна маса з Баренцевого моря, тому температурне тло в Україні знизиться на 5-7°С, а в нічний та ранковий час у північних областях, а також у Поліссі можливі заморозки на поверхні ґрунту та місцями у повітрі.

У понеділок, 29 квітня, у східних областях місцями пройдуть дощі, на решті країни без опадів. Вітер північно-східний, у західній частині південно-східний, 7-12 м/с, вдень місцями пориви, 15-17 м/с. Температура повітря вночі +7…+12°С, вдень +17…+22°С.

У вівторок, 30 квітня, в Україні малохмарно, без опадів, лише у Криму та на крайньому південному сході очікуються дощі. Вітер північно-східний, у західній частині південно-східний, 7-12 м/с, вдень місцями пориви, 15-17 м/с. Температура повітря вночі +6…+11°С, вдень +18…+23°С.

У середу, 1 травня, у Приазов'ї, Криму та Одеській області очікується дощова погода; на решті території України без опадів. Вітер східної чверті, 5-10 м/с, у південній половині місцями пориви, 15-20 м/с. Температура повітря вночі +7…+12°С, вдень +19…+24°С.

У четвер, 2 травня, дощова та хмарна погода утримається у південній частині країни, вдень також короткочасні дощі пройдуть на Півночі Лівобережжя, місцями грози. Вітер переважно північно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі +8…+13°С, вдень +20…+25°С, на півдні +14…+19°С.

У п'ятницю, 3 травня, у центральних та південних областях пройдуть дощі, вдень місцями грози. На решті території України без істотних опадів. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі +8…+13°С, вдень +19…+24°С.

У суботу, 4 травня, у більшості областей України очікується нестійка погода з короткочасними дощами та грозами. Вітер північний, 3-8 м/с, при грозах поривчастий. Температура повітря вночі +8…+13°С, вдень +18…+23°С.

У неділю, 5 травня, у центральних, південних та східних областях очікуються короткочасні дощі, окремі грози. У північних та західних регіонах без істотних опадів. Вітер північної чверті, 7-12 м/с. Температура повітря вночі +6…+11°С, у північних областях місцями заморозки на поверхні ґрунту та у повітрі 0…-3°С; вдень +13…+18°С, на Закарпатті та півдні Одещини до +22°С.