На сайті петицій Президента України зареєстровано петицію про створення екологічної поліції (екополіції) для попередження та припинення правопорушень у сфері охорони довкілля.

На думку Костянтина Володимировича Ялового, автора петиції, масштабні екологічні лиха, від яких все частіше потерпає Україна, довели неефективність системи екологічного контролю. Тож він пропонує законодавчо закріпити створення підрозділів екологічної поліції та їх природоохоронні повноваження.

У приклад наводиться досвід тих країн, де вже успішно працює екологічна поліція. Зокрема, Бразилії, Ізраїлю, Італії та США.

«В цих та в багатьох інших країнах екологічна поліція – це мілітаризовані підрозділи, які здійснюють моніторинг, фіксують правопорушення, знаходять порушників, накладають штрафи або здійснюють затримання», – йдеться в петиції.

У такий спосіб і наша держава зможе ефективно попереджувати протиправні дії в екологічній сфері, вживати заходів щодо усунення шкоди природі, а також притягувати правопорушників до встановленої законом відповідальності з метою забезпечення екологічного правопорядку в Україні.

Наразі петицію підписало лише 707 осіб із 25000 необхідних. Проте попереду ще 75 днів і, якщо петиція набере необхідну кількість голосів, її має розглянути Президент.