У Донецькій та Луганській областях розпочато підготовку до спорудження сервісних центрів, роботи розпочнуться найближчим часом. Вже у листопаді планується відкрити сервісний центр на КПВВ Щастя Луганської області, а у грудні - на КПВВ Новотроїцьке Донецької області. Про це повідомляє прес-служба ДонОДА з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Спорудження сервісних центрів відбувається за кошт інвесторів. Інвестиції на кожен сервісний центр складають 9,1 млн грн. Інвестором будівництва сервісного центру на КПВВ Щастя виступила компанія «ОСТО-ГРУП», на КПВВ Новотроїцьке - компанія «Нова пошта».
У кожному сервісному центрі діятимуть ЦНАПи, будуть обладнані кімната відпочинку, кафетерій, вбиральні, кімната матері та дитини, медпункт, аптека, відділення банку, магазин, поштове відділення. Також сервісні центри будуть обладнанні Wi-Fi, системами кондиціонування, гарячою водою тощо.
Сервісні центри являтимуть собою тимчасові збірно-розбірні модульні конструкції. Всього у Донецькій та Луганській областях буде споруджено 7 таких центрів - на шести існуючих КПВВ та на новому - у Щасті. Окрім того, сервісні центри будуть облаштовані й на КПВВ на адмінмежі із АР Крим. У Херсонській області на КПВВ Чонгар вже проводиться реконструкція сервісної зони, інвестором виступила компанія SOCAR. Сума інвестицій - близько 20 млн грн.
«Наше завдання - створити максимально зручні, функціональні КПВВ, аби наші громадяни як ті, що перетинають КПВВ, так і ті, хто живе на підконтрольній Уряду України території, могли отримувати всі послуги максимально зручно і оперативно. Від послуг поштових і банківських відділень до адміністративних і соціально-гуманітарних. Люди повинні на собі відчути доступність державних сервісів. Хочу наголосити, що вся супутня інфраструктура, враховуючі кількість громадян, які користуватимуться послугами сервісних центрів і КПВВ, буде врахована, в тому числі з боку забезпечення комфорту місцевих мешканців», - наголосив віцепрем’єр-міністр України-Міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков.
Він також нагадав, що Мінреінтеграції запроваджує комплексний підхід для вирішення питання належного облаштування КПВВ і надання послуг на адмінмежі та на лінії дотику, тому всі КПВВ будуть у підпорядкуванні одного балансоутримувача - ДП «Реінтеграція та відновлення», а не кожне у різної структури. Для надання комплексних соціальних та гуманітарних послуг на КПВВ, буде здійснено відбір персоналу ДП, який буде забезпечувати високоякісний сервіс для осіб, що перетинають лінію розмежування та адмінмежу з АР Крим.
Нагадаємо, раніше Мінреінтеграції заявляло про необхідність облаштування сервісними центрами всіх КПВВ на лінії дотику з тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях та на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримським півостровом.
Коментарі (2)