Рішення про відкриття полювання на території Донецької області, крім п’яти районів, прийнято у жовтні керівництвом Донецької облдержадміністрації. Про це повідомляє Покровський відділ поліції Донецької області.

На підставі розпорядження голови обласної держадміністрації, заборонено полювання на всі види мисливських тварин на території Бахмутського, Мар’їнського, Ясинуватського районів та частково Волноваського, Костянтинівського районів (ближче сорока кілометрів до лінії зіткнення) Донецької області до завершення операції Об’єднаних сил, крім регулювання чисельності диких та шкідливих тварин.

На інших територіях Донецької області у мисливський сезон 2020-2021 років полювання дозволено.

Необхідно пам’ятати, що право на полювання в межах визначених для цього мисливських угідь мають громадяни України, які досягли 18-річного віку або іноземці, які одержали дозвіл та інші документи, що засвідчують право на полювання.

Крім того, полювання з використанням вогнепальної мисливської зброї дозволяється лише при наявності дозволу на право користування цією зброєю.

Згідно з чинним законодавством, під час здійснення полювання мисливець повинен мати при собі, а на вимогу осіб, які уповноважені здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання, надати для перевірки наступні документи:

- посвідчення мисливця;

- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;

- дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);

- відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;

- паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Під час здійснення полювання мисливцям необхідно дотримуватись правил безпеки при поводженні зі зброєю.

Проте є і заборони щодо здійснення полювання, а саме:

- полювання без належного на те дозволу;

- полювання в заборонених для цього місцях;

- полювання у заборонений час;

- полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами;

- транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини й порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування;

- допускання собак у мисливські угіддя без нагляду;

- полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання;

- полювання на заборонених для добування тварин;

- збирання яєць птахів, загиблих мисливських птахів, самовільне привласнення знайдених в угіддях загиблих мисливських тварин або їх частин, руйнування, нищення або псування штучних гніздищ, солонців, годівниць для звірів і птахів, посівів кормових рослин, мисливських вишок, вказівних знаків, відповідних вивісок та інших атрибутів мисливського господарства.

Тому мисливцям необхідно пам’ятати, що за незаконне полювання передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

На підставі статті 85 КУпАП «Порушення правил використання об’єктів тваринного миру», за порушення правил полювання передбачена відповідальність у вигляді штрафу, вилучення зброї та позбавлення права на полювання.

Кримінальна відповідальність за порушення правил полювання, а також незаконне полювання, згідно зі ст. 268 КК України (незаконне полювання), передбачає покарання від штрафу до позбавлення волі. 

Шановні мисливці! Дотримуйтесь законодавства та правил безпеки при поводженні зі зброєю, а також не порушуйте правил полювання.