Під час засідання Ради розвитку громад та територій при Донецькій облдержадміністрації презентували програму Президента «Велике будівництво», яка стартує в Україні з 1 березня. Про це повідомляє прес-служба ДонОДА.

Під час презентації програми перший заступник голови Донецької ОДА Ігор Мороз наголосив, що виконання програми є одним із пріоритетів обласної влади.

«Я хочу, щоб усі чітко зрозуміли важливість цього проекту. Дуже важливим є той факт, що згідно з дорученням ми маємо завершити будівництво шкіл та дитячих садочків до 1 вересня 2020 року. З міністерством розвитку громад та територій було узгоджено перелік об’єктів, які область планує побудувати або відремонтувати протягом року, а з Укравтодором – перелік доріг, які планують побудувати в рамках Дорожнього фонду. В пріоритеті – дороги до опорних шкіл та лікарень», - заявив Ігор Мороз.

Заступник директора департаменту – начальник управління освітньої політики та менеджменту департаменту освіти і науки Донецької ОДА Тетяна Байдаченко повідомила, що до 1 вересня 2020 року має повністю завершитись реконструкція 3 шкіл та 2 дитячих садочків. Ще 2 школи та 3 дитячі садочки будуть введені у експлуатацію до кінця 2020 року.

«Наразі ведуться роботи з реконструкції 5 шкіл у Добропільському та Нікольському районах, Маріуполі, Селидовому та Новогродівці, а також 5 садочків в містах Бахмут, Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Маріуполь. Відповідно до попередніх доручень Прем’єр-Міністра України Олексія Гончарука, завершити будівництво об’єктів та ввести їх в експлуатацію необхідно до 1 вересня, але через об’єктивні причини роботи будуть повністю завершені у визначений термін у трьох школах та двох дитячих садочках. Інші об’єкти будуть повністю готові до кінця поточного року», - заявила вона.

За словами Тетяни Байдаченко, основними джерелами фінансування проектів є обласний бюджет, кошти Державного фонду регіонального розвитку, кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, міський бюджет м. Маріуполь.

Також заступник начальника управління фізичної культури та спорту ДонОДА Наталія Точилова повідомила, що в рамках проекту «Велике будівництво» протягом 2020 року у Донецькій області буде побудовано футбольне поле у парку «Сад Бернацького» у Краматорську, стадіони у містах Волноваха, Слов’янськ та Селидове та спортивно-оздоровчий комплекс у Краматорську. За словами Наталії Точилової, загальний обсяг фінансування цих п’яти проектів складає майже 114 мільйонів гривень, з яких 76,2 мільйони – це кошти ДФРР, решта – кошти місцевих бюджетів та субвенції на соціально-економічний розвиток територій.

Раніше повідомлялось, що в рамках президентської програми будуть проведені ремонтні роботи у Покровській клінічній лікарні інтенсивного лікування.