За процесуального керівництва Покровської окружної прокуратури завершено досудове розслідування стосовно трьох осіб, які обвинувачуються у використанні коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, незаконному їх виготовленні та збуті, вчинених повторно, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 306, ч. ч. 2, 3 ст. 307, ч. 3 ст. 311 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з січня 2019 року по червень 2021 року 39-річний ексспівробітник Управління боротьби з організованою злочинністю та відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Міністерства внутрішніх справ України займався виготовленням та збутом наркотичних засобів та психотропних речовин. Так звану нарколабораторію зловмисник облаштував у гаражі, що знаходиться на узбережжі Курахівського водосховища.

Колишній правоохоронець шляхом розкладання «закладок» збував наркотики своїм знайомим - 42-річній жінці та її 32-річному співмешканцю. Спільники розфасовували «товар» на так звані чеки та продавали наркозалежним мешканцям м. Курахове. Розрахування між наркоділками здійснювалось через банківські термінали.

Під час санкціонованих обшуків у гаражі обвинуваченого та за місцем мешкання виявлено і вилучено метадон, амфетамін, а також прекурсори, ваги та інше приладдя для виготовлення і фасування наркотиків. У фігурантів вилучено грошові кошти у розмірі 110 000 грн та 5 300 доларів США, а на їх банківських рахунках виявлено 1 265 000 грн, здобутих злочинним шляхом.

Максимальне покарання за вказаними статтями - до 15 років позбавлення волі.

Відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури