Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією РФ проти України, розпочав прийом заяв за ще однією категорією – пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна. Про це повідомили в Офісі Президента України.
Постраждалі можуть подати заяву про компенсацію за нежитлове нерухоме майно, знищене або пошкоджене після 24 лютого 2022 року. Зокрема, йдеться про офісні приміщення, магазини, склади та виробничі об’єкти.
«Кожна подана заява – це не просто бюрократична дія, а внесок у відновлення справедливості та чіткий сигнал: жодна втрата, спричинена російською агресією, не буде залишена без відповіді», – наголосила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра.
Власнику приміщення буде відшкодована повна вартість у разі знищення та витрати на ремонт чи відновлення у разі пошкодження.
Подати відповідну заяву можна через вебпортал або застосунок «Дія». Інструкція та форма заповнення – за посиланням.
Усього в Реєстрі збитків для України вже відкрито 10 категорій заяв:
A1.1 Вимушене внутрішнє переміщення
A2.1 Смерть близького члена сім'ї
A2.2 Зникнення безвісти близького члена сім'ї
A2.3 Серйозні тілесні ушкодження
A2.4 Сексуальне насильство
A2.5 Катування або нелюдські чи такі, що принижують гідність, види поводження чи покарання
A2.6 Позбавлення свободи
A2.7 Примусова праця або служба
А3.1 Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна
А3.2 Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна
Загалом Реєстр складатиметься із 43 категорій щодо відшкодування матеріальних та моральних збитків.
«Міжнародний Реєстр збитків – перший етап на шляху до міжнародного компенсаційного механізму. Наступним кроком стане створення Комісії з розгляду заяв, яка визначатиме конкретні суми компенсацій постраждалим. Після цього буде сформовано Компенсаційний фонд, із якого здійснюватимуть виплати. Загалом до Реєстру збитків надійшло вже близько 30 тисяч заяв», – повідомляють в ОП.