Учора, 14 січня, у Краматорську відбулась зустріч першого заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Мороза з Делегацією Міжнародного комітету Червоного Хреста на чолі з головою суб-Делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста Сільвією Іццо.

Як повідомляє dn.gov.ua, сторони обговорили питання ефективних шляхів погодження режиму тиші для проведення ремонтних робіт на важливих інфраструктурних об’єктах, а також аудит КП «Компанія «Вода Донбасу».

«За допомогою вашої організації в області було реалізовано ряд проектів. Міжнародний Комітет Червоного Хреста був першою організацією, яка простягнула нам руку допомоги. Ми відкриті для нових проектів, які спрямовані на підтримку людей, що постраждали внаслідок військового конфлікту. Водопостачання регіону є однією з основних проблем. Втрати води тягнуть за собою зайві витрати електроенергії. Наразі втрати води складають 50-60%. Ми знаємо про технічний стан проблеми, який на сьогодні існує. Є декілька витоків води у неконтрольованій зоні, до яких взагалі немає доступу майже 2,5 роки. Між Торецьком і Горлівкою водогін з чавунних труб пошкоджено через просідання ґрунтів, ділянка у 500 метрів потребує повної заміни», - заявив Ігор Мороз.

За словами Сільвії Іццо, Міжнародний Комітет Червоного Хреста буде втілювати програму, розпочату у 2018 році, яка сприятиме зменшенню втрат води. Також вона наголосила на необхідності зосередження зусиль у Південному, де труба КП «Вода Донбасу» знаходиться у «сірій зоні» та багато разів була пошкоджена. Але ремонтники стикаються з проблемою гарантій безпеки під час відновлювальних робіт.

Міжнародний комітет Червоного Хреста допоможе провести аудит КП «Компанія «Вода Донбасу», який складатиметься з двох частин – фінансового аудиту та перевірки діяльності компанії. Наразі ведуться перемовини з аудитором, з яким буде підписано договір 21 січня 2020 року. Остаточне схвалення кандидата повинно пройти у Женеві. Аудит розпочнеться 6 лютого 2020 року. Що стосується аудиту діяльності підприємства, то він розпочнеться 25 лютого цього року.

Крім того, Червоний Хрест впроваджуватиме проекти, які мають тривалий ефект.