На погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємств ТКЕ і ВКГ перед НАК «Нафтогаз України» до місцевих бюджетів буде спрямовано майже 27 мільярдів гривень. Відповідні зміни до Закону «Про державний бюджет на 2021 рік» прийняті Верховною Радою. Надходження коштів до місцевих бюджетів має відбутися цьогоріч. Про це заявив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

«Компенсація різниці в тарифах з державного бюджету місцевим — важлива складова врегулювання заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії. Це передбачено Законом №1639, який набрав чинності наприкінці серпня. Після проведення верифікації заборгованості, Мінрегіон направив пропозиції щодо внесення змін до держбюджету на 2021 рік у сумі 26,9 мільярда гривень. Верховна Рада проголосувала за ці зміни. Дякую народним депутатам за важливе рішення, адже борги ТКЕ накопичувалися протягом багатьох років і цей крок дасть поштовх для їх реструктуризації», - підкреслив Олексій Чернишов.

Зазначимо, компенсація заборгованості з різниці в тарифах буде розподілена таким чином:

  • 22,45 млрд грн — підприємствам теплопостачання;
  • 4,45 млрд грн — підприємствам водопостачання та водовідведення.

Зауважимо, відшкодування заборгованості з різниці у тарифах дозволить суттєво зменшити борги підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення перед НАК «Нафтогаз України», операторами газорозподільних систем, електропостачальниками, теплогенеруючими організаціями, які утворилися станом на 1 червня 2021 року.