8-10 березня будуть повністю знеструмлені шахти ДП «Торецьквугілля», ДП «Мирноградвугілля», ДП «Селидіввугілля», ПАТ «Лисичанськвугілля», ДП «Первомайськвугілля», ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська», ДП «Волиньвугілля» та ДП «Львіввугілля». Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець у Facebook.

«Через те, що постачальник «останньої надії» «Укрінтеренерго» не уклав договори про постачання електричної енергії за вільними цінами з вугледобувними підприємствами державної форми власності та у зв’язку з постійним невиконанням шахтами держзобов’язань з розрахунків за спожиту електроенергію, ДП «РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ» має наміри повністю припинити розподіл електричної енергії зазначеним державним шахтам», – пояснив Волинець.Також він повідомив, що самі шахти не мають коштів розплатитися з боргами, бо перед ними за відвантажене вугілля заборгували інші державні підприємства – «Держвуглепостач» та «Центренерго».

«Замкнуте коло боргів та зобов’язань серед суб’єктів, підпорядкованих Міністерству енергетики. Станом на сьогодні галузь обезголовлена. Існує гостра потреба в профі, який врегулює питання відключення шахт та виведе галузь із кризи», – підсумував голова НПГУ.