Як боротися з надмірним шумом на будівельних майданчиках або вплинути на шумних сусідів, пояснив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе. Про це повідомляється на сайті Мінрегіону.

«Гуркіт на будівництві по сусідству не припиняється ні вдень, ні вночі – що з цим робити? З таким питанням до мене звернулися у Facebook. Кажуть, що неодноразово викликали поліцію. Але вони не мають чим виміряти рівень шуму, – зазначив Лев Парцхаладзе. – Як же повпливати на порушника спокою? Є як мінімум три нормативні акти, що захищають ваші права. І це стосується не тільки забудовників, а й взагалі всіх, хто не може вчасно «прикрутити» гучність».

Лев Парцхаладзе зауважив, що право на тишу гарантується кожному громадянину згідно зі ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Ці права закріплено й у правилах благоустрою міст, де прописано часові проміжки та дні, коли не можна порушувати тишу, та відповідальність за порушення.

«Наприклад, у нічний час (з 22:00 до 8:00) забороняється співати, кричати, вмикати музику чи здійснювати іншу діяльність у житлових приміщеннях, у дворах жилих районів, в парках та інших громадських місцях, що спричиняє надмірний шум та може заважати оточуючим. З 21:00 до 8:00 у робочі дні та в будь-який час протягом вихідного чи святкового дня заборонено проводити ремонт без погодження з мешканцями прилеглих будинків, житлових приміщень», – додав заступник міністра. Також рівень допустимої гучності визначено Державними санітарними нормами допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови.

Лев Парцхаладзе навів варіанти інстанцій або служб, куди можна звернутися для вирішення питання з постійним шумом на будівельному майданчику:

– виклик поліції;

– звернення до органу місцевого самоврядування;

– звернення до Держспоживслужби;

– звернення до контакт-центру міста.